Erkeklerin En Sevdiği Kadın Parfümleri

Erkeklerin En Sevdiği Kadın Parfümleri

Bir kadının çekici kılan birçok faktör vardır. Ses tonu, tarzı, karakteri, kariyeri, saç rengi hatta kokusu... Tarih boyunca kadınlar kendilerini daha çekici kılacak kokuların peşinde koştular. Günümüzde erkekler de tıpkı kadınlar gibi kullandıkları parfümün çekim gücü oluşturmadaki etkisini kabul ediyor, fakat yüzyıllar boyunca parfüm dendiğinde akla önce kadınlar gelmiştir. Herkes öncelikle iyi hissetmek için parfüm kullanır.

Parfüm kişisel bakım ve güzelliğin son dokunuşudur ve son derece kişiseldir. Her zaman belirttiğimiz gibi bir kadın için en iyi olan parfüm diğer kadınlar için aynı hazzı veremeyebilir. Parfümü oluşturan kokuların hafızalarımızda yer eden olaylar ve kokularla doğrudan bir ilişkisi vardır ve bu ilişki kokuyla olan ilişkimizi de benzersiz kılar. Siz farkında olmayabilirsiniz ama çocukluğunuzun mutlu günlerini bir gül bahçesinin yanında geçirmiş olabilirsiniz.

Bir gül kokusu duyduğunuzda neden mutlu olduğunuzun yanıtı işte o bahçedir. Veya bir kokuyu sizi mutsuz eden bir hatıranızın arka planında hissetmiş olabilirsiniz. Hafızanız size, o kokuyu duydukça o anıları anımsatır. Bunların hepsi istemsizce yaşadığımız duygulardır. İşte bu yüzden, parfüm seçerken daima kendi duygularınızı kendi içgüdülerinizi izlemelisiniz. Öncelikli olan sizin ne hissettiğinizdir. Fakat bu somut gerçek, kadınları erkeklerin en sevdiği parfümlerin hangileri olduğunu düşünmekten alıkoymaz.

Sizin için dünyanın en önemli parfüm uzmanlarının görüşlerinden ve araştırmalardan yola çıkarak erkeklerin hangi kokuları daha çok beğendikleri ile ilgili eğlenceli bir yazı hazırladık. Bu kokuları içeren Loris Parfüm seçeneklerini de eklemeyi unutmadık. Gelin birlikte keşfedelim, bakalım erkekler hangi tür kokulardan hoşlanıyorlar?

Vanilyanın Cazibesi

Vanilya notaları parfüm tarihinin en eski notaları arasında yer alıyor. Yumuşak, neredeyse tatlı, güçlü ve yoğun bir etkisi olan vanilya, erkeklerin beğendiği parfümlerin hemen hemen hepsinde kullanılmış. Bunun nedeni, vanilyanın dünyanın her yerinde evrensel bir mutluluk duygusu yaşatması olabilir.

Parfümlerin içinde kullanılan tüm notalar arasında vanilya dünya çapında en çok sevilen nota. Parfüm endüstrisinde de vanilya en çok kullanılan notalardan biri olduğu için, kendinize beğenebileceğiniz vanilya notalı bir parfüm bulmanız çok zor değil. Ayrıca araştırmalar vanilyanın başarılı bir afrodizyak olduğuna işaret ediyor.

Hatta bazı araştırmalar vanilyanın kandaki katekolamin ve adrenalin seviyelerini yükseltebileceğini gösteriyor. Bizden söylemesi! Loris Koleksiyonları içinde vanilya notaları içeren şu kokumuzu keşfedebilirsiniz:

Loris Frequence Serisi K-011 Kadın Parfümü

Vetiver Her Zaman Gizemli ve Çekici

Güve otu olarak da bilinen vetiver, halk arasında çok tanınan bir nota değildir fakat efsane olmuş birçok parfümün içinde yer alır. Siz onun adını duymamış olabilirsiniz ama muhtemelen kokusunu duymuşsunuzdur. Uzmanlar vetiveri “tütün yaprakları kadar ılık, ezilmiş yeşil yapraklar kadar taze ve limon çiçeği kadar ferahlatıcı” diyerek tanımlıyorlar.

Erkek ve kadın parfümlerinde sıkça kullanılan vetiverin sade bir çekim gücü olduğu düşünülüyor. Belli belirsiz, duygusal, incelikli ve modern bir etkisi var. Erkekler vetiver kokusunu gizemli ve çekici buluyorlar. Loris kadın parfümü koleksiyonunda vetiver notası içeren parfümlere göz atabilirsiniz.

Loris Frequence Serisi K-095 Kadın Parfümü

Loris Frequence Serisi K-207 Kadın Parfümü

Taptaze Narenciye Notaları

Uzmanlar, taze portakal kokusu başta olmak üzere narenciye kokularının erkekler için bir cazibe merkezi olduğu konusunda birleşiyor. Chypre kokular olarak tanımlanan narenciye içerikli parfümler, kendisini kullanan kadınla da ten uyumu gösterdiyse baş döndürücü bir etkiye sahip olabiliyor.

Narenciye kokularının farklı notalarla bir araya gelerek çok daha güçlü etkiler oluşturduğunu söyleyebiliriz. Bergamot, greyfurt, limon, mandalina ve portakal gibi sulu ve taze meyveler ister vanilya ister lavanta ile bir araya gelsin, çok güçlü bir etki oluşturabiliyorlar. Loris kadın parfümü koleksiyonunda narenciye notaları içeren parfümlere göz atabilirsiniz.

Loris Frequence Serisi K-204 Kadın Parfümü

Loris Frequence Serisi K-176 Kadın Parfümü

Odunsu ve Baharatlı Kokular

Odunsu ve baharatlı kokular da unisex koku grupları arasında yer alıyor ve erkekler tarafından takdir topluyor. Odunsu kokuların kendilerine özgü doğallığı, gücü ve etkisi erkeklerin kadın parfümleri arasında seçim yaparken öncelikle tercihleri olmasını sağlıyor. Odunsu ve baharatlı kokular, üst notalarında kullanılan pembe biber ve portakal gibi notalara da müthiş bir derinlik katıyorlar. Çiçek kokularıyla birleştiklerinde onları dengeliyor ve cazibesini artırıyorlar.

Erkekler çiçek kokularını odunsu ve baharatlı kokularla birlikte kullanıldığında daha çok seviyorlar. Odunsu ve baharatlı notaların hem erkek hem de kadın parfümlerine doğal bir sıcaklık kattığını hepimiz biliyoruz. Demek ki bundan sonra kullanacağınız parfümde bir parça bu doğallığı aramanız gerekiyor.

Loris Frequence Serisi K-251 Kadın Parfümü

Musk Duyuları Harekete Geçiriyor

Araştırmalar baz nota olarak kullanılan musk notasının, duyuları uyandırıcı bir etkisi olduğunu ortaya koyuyor. Musk içine girdiği parfüme incecik bir duygusallık ve derinlik katıyor. Parfüm endüstrisinin vazgeçilmez baz notalarından biri olan musk notasını, ikonik parfümlerin içinde bulabilirsiniz.

Parfüm piramitlerini varlığıyla bütünleyen bu güçlü notayla parfümün çok daha kalıcı ve unutulmaz olmasını sağladığını da eklemeden geçmeyelim. Musk notasını, parfümlerin görünmez kahramanlarından biri olarak tanımlamak hiç de yanlış olmaz.

Loris Frequence Serisi K-177 Kadın Parfümü

Meyve Notalarının Coşkusu

Narenciye notalarının erkekler üzerinde cezbedici bir etkiye sahip olduğunu yazdık ama erkekleri diğer meyveler de etkileyebiliyor. Meyve aroması taşıyan tatlı notaların çekici olduğu araştırmalarca ortaya konmaktadır. Etkisi olarak tarif edilen bu cazibe, meyveli kokuların puan toplamasını sağlıyor.

Ananas, liçi, avokado gibi egzotik meyvelerin dokunuşları bu puanların çoğunu alıyor. Ahududu kokusu özel olarak dikkat çekiyor. Meyve notaları parfümlerin dokusunu neşelendiriyor, canlandırıyor ve onlara lezzet katıyor. Ve böylece heyecan duygusunu da körüklüyorlar. Bu da erkeklerin kadın parfümlerinde kullanılan meyve notalarını çekici bulmasını sağlıyor.

Loris Frequence Serisi K-246 Kadın Parfümü