Elma kokulu parfümler

Elma kokulu parfümler

Kullandığınız parfümün içindeki her bir notayı bilmeniz mümkün olmayabilir. Bazen üst notalardaki sevdiğiniz bir çiçek veya meyve kokusu sizi parfümün içine çeker ve sadece tek bir nota için bile o parfümü kullanmaya devam edersiniz. Parfümseverlerin tutkuyla bağlı olduğu notalar vardır ve bu notalardan biri de kuşkusuz elma notasıdır. Meyveli aromaları seviyorsanız en sevdiğiniz parfümlerin içeriklerine bir göz atın. Karşınıza mutlaka elma çıkar. Elma kokuları, narenciye parfümleri, vanilya parfümleri ve gül kokuları gibi gerçekten de en sevilen kokulardan biridir.

En güzel saç parfümleri

En güzel saç parfümleri

Güzel kokular hayatın her yerindeler… Odalarımızda, çamaşır çekmecelerimizde, duşta, duştan sonra, elbette tenimizde ve artık saçlarımızda… Herkes saçlarının güzel kokmasını ister. Özellikle de saçlarını temizleme olanağı bulamadığı günlerde. Son yıllarda giderek popüler hale gelen saç parfümlerinin bu kadar rağbet görmesinin sebebi de bu. En güzel saç parfümleri yazımızda hem saç parfümleri hakkında bilgi alacak hem de Loris’in en güzel saç parfümleriyle tanışacaksınız.

En güzel üniseks parfümler

En güzel üniseks parfümler

Loris Niche Koleksiyonu’nun en önemli özelliği kuşkusuz yüksek kaliteli hammaddelerle üretilen yüksek esans oranına sahip parfümlerden oluşması. Bu özelliğinin yanı sıra Niche koleksiyonu parfümlerinin büyük bir çoğunluğu üniseks, yani hem kadınların hem de erkeklerin severek kullandığı parfümleri içeriyor. Dünyanın en özel esans karışımlarını, şaşırtıcı bir fiyat ve kalite performansıyla ortaya koyduğumuz Niche Koleksiyonu’muz üniseks özelliğiyle de hem yurt içinde hem de yurt dışında müşterilerimizin büyük beğenisini topluyor. Bir parfümün erkek veya kadın parfümü olması, o parfümün koku piramidinde kullanılan notaların karışım oranlarıyla ve dünya çapında kabul gören tüketici eğilimleri ile doğrudan doğruya ilgilidir.

Deniz kokulu kadın ve erkek parfümleri

Deniz kokulu kadın ve erkek parfümleri

Deniz kokulu parfümlerin ortak özelliği şüphesiz o hepimizin çok sevdiği tuzlu, serin ve okyanus ferahlığını ruhumuza taşımasıdır. Deniz kokulu parfümler hangi notaları içerirlerse içersinler, denizin o ferahlatıcı etkisini tenimize taşımayı başarırlar. Bazen bir kumsalda hissedersiniz kendinizi bazen de yanı başınızdaki yaseminlerin kokusunu alırsınız bazen ise denizin hemen yanındaki portakal bahçelerinin içinde bulursunuz kendinizi! O anda kokusunu tüm benliğimizle hissettiğiniz bu muhteşem kokular bazen ayrı ayrı bazen de birlikte algılanırlar. İşte deniz kokulu parfümlerin, vazgeçilmez etkisinde tam olarak buradan gelmektedir.

Her Zaman Güzel Kokan Kadınların 10 Sırrı

Her Zaman Güzel Kokan Kadınların 10 Sırrı

Sizde farkındasınız değil mi, bazı kadınlar günün her saatinde çok güzel ve hoş kokmaktadırlar. Günün her anında sanki biraz önce duştan çıkmış, parfümünü yeni sıkmış ve şimdi dışarı çıkmış gibi kokuyorlar. İnsanın aklına nasıl oluyor da bu kadar güzel ve hoş koktukları sorusu mutlaka geliyor. Her zaman güzel kokan kadınların 10 sırrı adlı yazımızda işte böyle güzel kokan kadınların sırlarını sizinle paylaşacağız. Onların bu sırlarının, gerçek nedeni sürekli parfümlerini tazelemeleri veya en iyi parfümleri kullanmaları değil. Onların parfüm seçimleri bir yana, ne zaman ve nereye nasıl kullanması de gerektiğini biliyor, bu özel sırlarını kendilerine saklayıp daima güzel kokmayı başarıyorlar. Hadi hep birlikte bu sırları keşfe çıkartalım.

Cilt tipinize göre bir parfüm seçimi

Cilt tipinize göre bir parfüm seçimi

Bir parfümün beklediğiniz performansı göstermesi pek çok faktörle doğrudan ilintilidir. Bu faktörler arasında cilt tipiniz de önemli bir yer tutar. Üç farklı cilt tipi vardır: kuru, karma veya yağlı cilt. Parfümünüzü seçmeden önce cildinizin özellikleri bilmeniz parfüm seçimi sırasında daha doğru kararlar vermenizi sağlar. Cilt tipinize göre parfüm seçimi yazımızda size hem kararlarınızı doğru verebilmeniz için bazı bilgiler verecek hem de farklı cilt tipleri için önerilerimizi sıralayacağız.

2020 Kışının En Güzel Erkek Parfümleri

2020 Kışının En Güzel Erkek Parfümleri

Kış geliyor ve tenlerimiz siz farkında olmasanız da kurumaya başladı, Artık tenimize tutunacak daha etkili ve kararlı parfümlere ihtiyacımız var. Hem kadınların hem de erkeklerin. 2020 kışının en güzel erkek kokularını sizin için derlerken işte tüm bu mevsimlik değişimleri dikkate aldık. Dünya erkeklerinin ilgisini en çok çeken kokuların odunsu, baharatlı ve aromatik kokular olduğunu listemizi okuduğunuzda siz de göreceksiniz.

2020 kışının en güzel kadın parfümleri

2020 kışının en güzel kadın parfümleri

Kışa doğru adım adım gidiyoruz ve önümüzdeki bir iki hafta olmasa da sonrasında tenimizdeki sonbahar-kış etkisini daha fazla hissedeceği. Yazın ortasında üzerinize kalın bir kürk giyip oturmazsınız değil mi? Kışın ortasında da yazlık bir giysiyle sokağa çıkmazsınız. İşte parfüm konusunda da bu mantıkta düşünmeniz gerekir. 2020 kışının en güzel kadın parfümlerini sizlerle paylaşmadan önce kışlık parfümünüzle ilgili birkaç tüyo verelim.

Parfümün Tarihi

Parfümün Tarihi

Loris Parfüm olarak sadece üretim ve ürün geliştirme faaliyetleriyle değil, içinde bulunduğumuz dünyanın geçmişi ve geleceğiyle de yakından ilgileniyoruz. Parfüm ne zaman günlük hayatımızın bir parçası oldu? İlk parfümler hangileriydi? Parfümlerin hayatımızdaki rolü aslında nedir? Sizin için parfümün tarihine göz attık ve ilginç gelebilecek bilgileri bu yazımızda topladık. Bakalım güzel kokular bize nerelerden ve nasıl geldiler? Şu ana kadar bulunanlar bizi milattan önce 4500 yılına dek götürüyor fakat çok daha eski zamanlarda ateşin bulunmasıyla birlikte insanların kokulu bitkileri yakmış olmaları çok mu imkansız? Yine de biz şimdilik tarihçilerin ve arkeologların ortaya koyduğu bilgilerle yetinelim.