Hindistancevizi Notalı Parfümler

Hindistancevizi Notalı Parfümler

Dünyadaki hangi koku içinizi hem ısıtıp hem de tropik mavi suları olan adalara götürebilir? Tabi ki Hindistan cevizi kokusu. Hindistan cevizi notaları taşıyan parfümlerin derinliklerinde tropik bir vaat bulunur; Sıcak sarı kumlar ve turkuaz rengi sular…

Parfümör Kime Denir?

Parfümör Kime Denir?

Parfümün kodlarını okuyan, pek çoğumuzun sadece bir bütün olarak aldığı kokunun içindeki katmanları tek tek hisseden ve notaları birbirine bağlayan parfüm uzmanlarına parfümör adı verilir. Parfümörleri başarıya ulaştıran koku alma yeteneği zaman içinde geliştirilebilen bir yetenek olmasına rağmen genel inanışa göre özellikle bazı parfümörler doğuştan yeteneklidir.

2022 Yaz Parfümlerinde Öne Çıkan Notalar

2022 Yaz Parfümlerinde Öne Çıkan Notalar

Yaz gelip çattı bile ve hafiflemenin zamanı çoktan geldi. Kış boyu severek kullandığınız parfümleri rafa kaldırma zamanı, yaz için sizi rahatlatacak notaları beraber keşfedelim. 2022 yaz parfümlerinde öne çıkan notalar arasında kendinizi iyi hissettirecek bir kokular mutlaka vardır.

Vücut Spreyi Nasıl ve Ne Zaman Kullanılır

Vücut Spreyi Nasıl ve Ne Zaman Kullanılır

Vücut spreyi kullanmak, aşırıya kaçmadan vücuda hoş bir koku vermenin kesinlikle en ideal yollarından biridir. Vücut spreyleri, parfümlerden daha hafiftir ve genellikle duştan sonra vücudun çeşitli noktalarına püskürtülerek kullanılır. Evet vücut spreyleri hafiftir ama yine de kullanırken bazı püf noktalarına dikkat etmeniz gerekir.

Anneler günü hediye önerileri

Anneler günü hediye önerileri

Anneler Günü’nde hediye seçmek sizin için de zor mu? Gelin birlikte bunu biraz daha kolay hale getirelim. Önce ne yapmamanız gerektiğini konuşalım isterseniz. Ona ütü ya da benzer bir elektronik ev aleti almayacaksınız. Annenize onu özel ve değerli hissettirecek, sevgi dolu bir hediye seçin. Daha da önemlisi o hediyeyi yaratıcı fikirlerle anlamlandırın.

Bahar Temizliği Rehberi

Bahar Temizliği Rehberi

Evlerin köşe bucak temizlenmesi, kışlık eşyaların yıkanıp kaldırılması, mevsimliklerin çıkarılması, evlerin havalandırılması bahara hazırlığın başlıca görevlerindendir. Çünkü evinizdeki bahar temizliği bitmeden tam olarak bahara girmiş sayılmazsınız. Bahar temizliğinden sonra pencereleri açarak, yeni açan çiçeklerin ve taptaze meyvelerin kokularının evinizi sarmasına izin verebilirsiniz.

Çiçek Notalarıyla Erkek Parfümleri

Çiçek Notalarıyla Erkek Parfümleri

Erkeklerin saklı aksesuarı parfümlerin kategorideki yeri oldukça geniştir ve her geçen gün farklı nota piramitleriyle büyümeye devam ediyor. Parfümler konusunda hassas davranan erkekler için mevsimlere göre parfüm seçimi ya da notalarına göre parfüm seçimi önemli konulardır. Çünkü parfümlerin koku ailelerini, notalarını, türlerini bilerek tercihte bulunmak doğru kararlar almanıza yardımcı olur.

Kolonyada Aromatik Notalar

Kolonyada Aromatik Notalar

Kültürümüzün önemli bir parçasını oluşturan kolonyalar günümüzde bile popülerliğini sürdürüyor. Misafirler geldiğinde ikram edilen, bayramlarda çikolata ile sunulan kolonyalar köklü ve ilginç bir tarihe sahiptir. İlk olarak 14. yüzyılda Floransa’da bulunan Santa Maria Manastırı rahiplerinin kullandığı öne sürülse de ilk profesyonel kolonya üretiminin İtalyan Giovanni Paolo Feminis’in tarafından yapıldığı kabul edilir. Hatta kolonya adının ilk üretildiği yer olan “Köln suyu”ndan geldiği rivayet edilir. Kolonyalar, içerdikleri alkol oranı nedeniyle mikropları öldürür ve güzel kokmanızı sağlar. Gelen misafirlere ikram edilme sebebi nedeni de dışarıdan gelen kişilerin mikropları taşımasını önlemektir.

Hoşgeldin İlkbahar!

Hoşgeldin İlkbahar!

Baharın gelişini hissediyor musunuz? Güneşin kendini göstermeye başladığı ve çiçeklerin yeşerdiği güzel bahar günleri, her gün biraz daha kendisini hissettiriyor. Baharla birlikte hissetmeye başladığımız sıcak havalar, kış boyunca kullandığınız parfümlerin size “sıcak” gelmesine neden olabilir. Bu çok doğal, çünkü ilkbahar aynı zamanda ferahlamanın, tazelenmenin ve hafiflemenin mevsimidir. Çok sevdiğiniz parfümü artık serin akşamlara bırakın ve kendiniz için ilkbaharda kullanabileceğiniz bir parfüm seçin.