Baharla Gelen Yasemin Kokusu

Bazen bir koku duyarsınız ve o koku sizi alıp, hiç ummadığınız bir yere götürür. Unuttuğumuz şeyler, kokuların içinde hayat bulur ve bizi hiç ummadığımız bir anda vurur.

Hadi gelin beraber bir çiçek bahçesine girelim ve sizi çok etkileyen kokuların doğadaki karşılıklarını birlikte inceleyelim. İlk durağımız yasemin olsun. Yaseminin güzelliği bakalım bizi LORİS parfümlerinden hangisine taşıyacak?

Bahar ve Yasemin

Bahar aylarında başlar yasemin kokusu. Bazı iklimlerde yaz boyu devam eder ama en baştan çıkarıcı halini baharda hissedersiniz. Koku uzmanlarının en çok ilham aldığı kokuların başında gelen yasemin, uyarıcı, zarif ve her haliyle Akdenizli bir kokudur.

Küçücük, beyaz ve sadelikleriyle insanı büyüleyen yasemin çiçeklerinin böyle güçlü bir kokuya sahip olması doğanın mucizelerinden sadece bir tanesidir. Yasemin kokusunun stres, depresyon, yorgunluk gibi durumlar için iyileştirici ve rahatlatıcı bir özelliği vardır. Farsça “Tanrıdan Hediye” anlamına gelen yasmin kelimesi, belki de bu iyileştirici özelliklerden dolayı ortaya çıkmıştır.

Dünyadaki kadın kokularının %83’ü, erkek kokularının ise %33’ü yasemin çiçeğinin büyülü notasına sahiptir. Bu denli yoğun kullanılmasının nedeni, kalıcı, insanı bir anda etkisi altında bırakan o güçlü etkisidir.

Loris Parfüm'de Yasemin Kokulu Parfümler

Özel bir kokudur K-25 Önce anlaşılmaz özü ama sonrasında bir çiçek bahçesine çekiverir sizi. Şeftalinin tadı, sümbülün o güzel kokusu birbirleriyle flört ederken, adaçayı, iris ve mor kökünün salınımını duyumsarsınız. Yasemin ise bu güzelliği varlığıyla taçlandırır.
K-025 Kadın Parfümü

LORİS Parfüm’ün en çok tercih edilen kokularından biri olan **K-95** içinizdeki sıcaklığı gün ışığına çıkarıyor. Son derece kadınsı bir parfüm olan K-95’in içinde vanilya, tutku çiçeği, vetiver ve tabii ki yasemin var. Özel bir akşam, özel bir buluşma veya kendinizi özel hissetmek istediğiniz her an için.
K-095 Kadın Parfümü

Dört mevsime yakışan çok az sayıda kokudan biri de K-136’dır. Yaseminin büyüsü, vanilya, bergamot ve tonka fasulyesinin notaları arasında kendini fark ettirir. Özgün, kalıcı, insanı içine çeken bir koku istiyorsanız K-136’yı denemelisiniz. Tıpkı yasemin gibi...
K-136 Kadın Parfümü

Teninizde bir festival başlayacak. K-201 böyle bir koku. Elmanın lezzeti ve nilüfer çiçeğinin ihtişamı... Sanki birbirinden güzel modeller bir defilede salınıyor. Yasemin baş model, eteklerini sürüyerek giriyor sahneye... Nefes kesiyor. Misk ve iris ile mühürleniyor K-201.
K-201 Kadın Parfümü

K-119 bir mutluluk iksiri. Kalbinde iris var. Üzümün buğusu kalbinde yer alıyor. Orta notalardaki sıcacık yasemin sizi kendine çekiyor. Vanilya ve pralinin de dokunuşlarıyla K-119 şahane bir karışıma dönüşüyor. Gün boyu sizinle, gün boyu taptaze...
K-119 Kadın Parfümü