En güzel unisex parfümler

En güzel unisex parfümler

Loris Niche Koleksiyonu’nun en önemli özelliği kuşkusuz yüksek kaliteli hammaddelerle üretilen yüksek esans oranına sahip parfümlerden oluşması. Bu özelliğinin yanı sıra Niche koleksiyonu parfümlerinin büyük bir çoğunluğu üniseks, yani hem kadınların hem de erkeklerin severek kullandığı parfümleri içeriyor. Dünyanın en özel esans karışımlarını, şaşırtıcı bir fiyat ve kalite performansıyla ortaya koyduğumuz Niche Koleksiyonu’muz üniseks özelliğiyle de hem yurt içinde hem de yurt dışında müşterilerimizin büyük beğenisini topluyor. Bir parfümün erkek veya kadın parfümü olması, o parfümün koku piramidinde kullanılan notaların karışım oranlarıyla ve dünya çapında kabul gören tüketici eğilimleri ile doğrudan doğruya ilgilidir.

Deniz kokulu kadın ve erkek parfümleri

Deniz kokulu kadın ve erkek parfümleri

Deniz kokulu parfümlerin ortak özelliği şüphesiz o hepimizin çok sevdiği tuzlu, serin ve okyanus ferahlığını ruhumuza taşımasıdır. Deniz kokulu parfümler hangi notaları içerirlerse içersinler, denizin o ferahlatıcı etkisini tenimize taşımayı başarırlar. Bazen bir kumsalda hissedersiniz kendinizi bazen de yanı başınızdaki yaseminlerin kokusunu alırsınız bazen ise denizin hemen yanındaki portakal bahçelerinin içinde bulursunuz kendinizi! O anda kokusunu tüm benliğimizle hissettiğiniz bu muhteşem kokular bazen ayrı ayrı bazen de birlikte algılanırlar. İşte deniz kokulu parfümlerin, vazgeçilmez etkisinde tam olarak buradan gelmektedir.

Her Zaman Güzel Kokan Kadınların 10 Sırrı

Her Zaman Güzel Kokan Kadınların 10 Sırrı

Sizde farkındasınız değil mi, bazı kadınlar günün her saatinde çok güzel ve hoş kokmaktadırlar. Günün her anında sanki biraz önce duştan çıkmış, parfümünü yeni sıkmış ve şimdi dışarı çıkmış gibi kokuyorlar. İnsanın aklına nasıl oluyor da bu kadar güzel ve hoş koktukları sorusu mutlaka geliyor. Her zaman güzel kokan kadınların 10 sırrı adlı yazımızda işte böyle güzel kokan kadınların sırlarını sizinle paylaşacağız. Onların bu sırlarının, gerçek nedeni sürekli parfümlerini tazelemeleri veya en iyi parfümleri kullanmaları değil. Onların parfüm seçimleri bir yana, ne zaman ve nereye nasıl kullanması de gerektiğini biliyor, bu özel sırlarını kendilerine saklayıp daima güzel kokmayı başarıyorlar. Hadi hep birlikte bu sırları keşfe çıkartalım.

Cilt tipinize göre bir parfüm seçimi

Cilt tipinize göre bir parfüm seçimi

Bir parfümün beklediğiniz performansı göstermesi pek çok faktörle doğrudan ilintilidir. Bu faktörler arasında cilt tipiniz de önemli bir yer tutar. Üç farklı cilt tipi vardır: kuru, karma veya yağlı cilt. Parfümünüzü seçmeden önce cildinizin özellikleri bilmeniz parfüm seçimi sırasında daha doğru kararlar vermenizi sağlar. Cilt tipinize göre parfüm seçimi yazımızda size hem kararlarınızı doğru verebilmeniz için bazı bilgiler verecek hem de farklı cilt tipleri için önerilerimizi sıralayacağız.

2020 kışının en güzel kadın parfümleri

2020 kışının en güzel kadın parfümleri

Kışa doğru adım adım gidiyoruz ve önümüzdeki bir iki hafta olmasa da sonrasında tenimizdeki sonbahar-kış etkisini daha fazla hissedeceği. Yazın ortasında üzerinize kalın bir kürk giyip oturmazsınız değil mi? Kışın ortasında da yazlık bir giysiyle sokağa çıkmazsınız. İşte parfüm konusunda da bu mantıkta düşünmeniz gerekir. 2020 kışının en güzel kadın parfümlerini sizlerle paylaşmadan önce kışlık parfümünüzle ilgili birkaç tüyo verelim.

Parfümün Tarihi

Parfümün Tarihi

Loris Parfüm olarak sadece üretim ve ürün geliştirme faaliyetleriyle değil, içinde bulunduğumuz dünyanın geçmişi ve geleceğiyle de yakından ilgileniyoruz. Parfüm ne zaman günlük hayatımızın bir parçası oldu? İlk parfümler hangileriydi? Parfümlerin hayatımızdaki rolü aslında nedir? Sizin için parfümün tarihine göz attık ve ilginç gelebilecek bilgileri bu yazımızda topladık. Bakalım güzel kokular bize nerelerden ve nasıl geldiler? Şu ana kadar bulunanlar bizi milattan önce 4500 yılına dek götürüyor fakat çok daha eski zamanlarda ateşin bulunmasıyla birlikte insanların kokulu bitkileri yakmış olmaları çok mu imkansız? Yine de biz şimdilik tarihçilerin ve arkeologların ortaya koyduğu bilgilerle yetinelim.

Yasemin Kokulu Kadın ve Erkek Parfümleri

Yasemin Kokulu Kadın ve Erkek Parfümleri

Hem kadın hem de erkek parfümlerinin en aranan, en sevilen ve en çok tercih edilen notalarından biri kuşkusuz yasemindir. Tatlı yasemin, yüzyıllardır parfüm endüstrisinin favorilerinden biri konumundadır. Geçmiş dönemlerde mistik bir hava katması için, modern parfümlerde ise hem modern hem de popüler bir bileşim olarak kullanılan yasemin oldukça güçlü ve etkilidir.

Karamel kokulu erkek ve kadın parfümleri

Karamel kokulu erkek ve kadın parfümleri

Hepimiz güzel anlarımızı sıkı sıkıya aklımızda tutmak istiyoruz. Bizi hayata bağlayan en önemli faktör işte o güzel onlar. Dünyanın dört bir yanındaki insanlarla yapılan araştırmalar, onlara çocukluklarını anımsatan, lezzetli ve tatlı kokuların mutluluk verdiğini gösteriyor. Karamel kokulu erkek ve kadın parfümlerini tanıtacağımız bu yazımızda işte biz de bu mutluluğun peşinden gidiyoruz.

Şeker Kokulu Kadın ve Erkek Parfümleri

Şeker Kokulu Kadın ve Erkek Parfümleri

Şeker kokulu parfümler tatlı kokularıyla beyindeki mutluluk hormonlarını harekete geçiren parfümler olarak ilgi çekiyor. Genellikle genç insanların şeker kokulu parfümleri tercih ettiği düşünülse de parfümün kişisel bir seçim olduğunu ve herkesin kendisini en mutlu hissettiği parfümü kullanmasını önerdiğimizi bir kez daha anımsatalım. Kokunun insanlar üzerindeki etkisinin de çok kişisel olduğunu artık biliyorsunuz. Hafızamızla doğrudan bağlantılı olarak koku alma yeteneğimiz, geçmişte bizi mutlu eden kokuları duyduğumuzda harekete geçiyor.