Citrus Parfümlerle İlgili Her Şey

Citrus Parfümlerle İlgili Her Şey

Dünya üzerindeki milyonlarca koku var. Ve her insanın farklı bir koku zevki var. Hemen herkesin beğenisine uygun olan koku grubu hangisi diye bir araştırma yapılsa muhtemeler karşımıza Citrus (Narenciye) kokuları çıkardı. Turunçgiller adıyla da anabileceğiniz citrus notaları ferah, aydınlık ve fresh kokularıyla parfüm üreticilerinin de gözbebeği kokular arasında yer alır. İster kadın ister erkek parfümleri olsun, citrus (narenciye) notaları bulundukları parfüme kendilerine özgü harika bir ferahlık taşırlar.

Oda Kokusu İle İlgili Her Şey

Oda Kokusu İle İlgili Her Şey

İçinde yaşadığımız mekanların kokuları bizi olumlu veya olumsuz yönde etkiler. Oda kokusu ile ilgili her şey yazımızda, oda kokusunun tarihçesinden başlayan ve bugünün modern evlerinde kullanılan oda kokularına kadar her türlü bilgiyi bulacaksınız.

Hediye parfüm seçimi nasıl yapılır?

Hediye parfüm seçimi nasıl yapılır?

Parfüm son derece kişisel bir seçim gibi görünse de, insanlar kendilerine parfüm hediye edilmesinden çok hoşlanıyorlar. Fakat hediye parfüm seçimi çok kolay bir iş değil. Loris Parfüm uzmanları, sevdiklerinize parfüm alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini sizin için yazdılar. Yeni bir yılı karşıladığımız bu günlerde aklınızda parfüm hediye etme fikri varsa mutlaka okuyun.

Kışlık parfüm nasıl olmalıdır?

Kışlık parfüm nasıl olmalıdır?

Parfüm seçiminde mevsimlerin çok önemli bir rolü olduğunu birçok kere tekrar ettik. Kışın kuruyan cildimizle birlikte parfüm notaları daha hızlı yok oluyor ve buna engel olmak için kışlık parfümünüzü ayırmanız iyi olabilir. Kışlık parfüm nasıl olmalıdır sorusunun en kısa yanıtı: Kesinlikle daha cesur olmalıdır! Yazın, çok hoşunuza giden ama bu ağır olur diye almadığınız bir parfüm mü var? Ona bir şans verebilirsiniz, çünkü size sıcakta ağır gelen bu koku, kışın teninizde şahane bir kış çayı sıcaklığı oluşturabilir. Size bir şöminenin veya sobanın başında elinizde sıcak aromalı bir kahve ile olma hissi verebilir.

2019’un en çok satan erkek parfümleri

2019’un en çok satan erkek parfümleri

Loris’in en beğenilen ve en çok satılan erkek parfümlerini incelemeden önce biraz bakımlı olmaktan söz edelim mi? Günümüz dünyasında erkekler de kadınlar kadar bakımlı olmayı tercih ediyorlar. Erkekler artık güzelleşmek ve bakımlı olmak arasındaki farkı gayet iyi biliyorlar. İnsanın kendisiyle huzur içinde olması için, temiz, düzgün ve bakımlı olması sosyal açıdan büyük önem taşır. Duş almak, duş sonrasında mutlaka deodorant kullanmak ve daha iyi hissetmek için size yakışan bir parfüm kullanmak sırasıyla bakımlı olmanın en temel yoludur. Saç ve tırnak temizliği gibi daha detaylı bir bakımdan da söz edilebilir fakat zaten kendisine önem veren herkesin bu ayrıntıda bedenine özen göstermesi gerekir.

2019'un en çok satan 10 kadın parfümü

2019'un en çok satan 10 kadın parfümü

Bir yılı geride bıraktık ve yeni bir yılın hazırlığını yapıyoruz. Her yılın sonunda hepimiz, oturup liste yapmasak bile o yıl neler olduğunu aklımızdan geçirir ve kendimize göre bir muhasebe yaparız. Her birimiz kendimiz için bunları düşünürken, markalar da ürün ve hizmetleri için düşünürler.

En güzel ve en çekici odunsu parfümler

En güzel ve en çekici odunsu parfümler

Parfümleri oluşturan koku gruplarının arasında zenginlik, sıcaklık ve derinlikleriyle odunsu notaların bambaşka bir yeri vardır. Odunsu parfüm grupları, dünyanın hemen hemen her yerinde en beğenilen koku grupları arasında yerlerini alır. Odunsu kokular, ağaç, reçine, yosun, ağaç kabuğu, çam kozalakları, çalılar, kökler doğal malzemelerden elde edilen notalarla oluşturulur.

En iyi, en yeni, en trendy erkek parfümleri

En iyi, en yeni, en trendy erkek parfümleri

Sezonun en iyi erkek parfümlerini sizin için test ettik ve müşterilerimizden gelen yorumları da katarak sizin için en iyi, en yeni, en trendy erkek parfümlerini listeledik. Sizi en iyi ifade eden kokuyu bulma arayışında bu yepyeni liste harika bir kılavuz olabilir. Listenin en iyilerine göz atmadan önce gelin erkek ve parfüm ilişkisiyle ilgili birkaç bilgi paylaşalım.

Doldurma parfüm, dolum parfüm değil açık parfüm

Doldurma parfüm, dolum parfüm değil açık parfüm

Açık parfüm pazarının lider markalarından biri olarak, pazarın doğru isimlendirilmesi de misyonlarımızdan biri. Açık parfüm pazarında doldurma parfüm, dolum parfüm gibi bir çok tanım kullanılıyor. Doldurma parfüm, dolum parfüm değil açık parfüm yazımızda pazarda karşınıza çıkacak tanımlara ve markalara daha bilinçli bakabilmenizi hedefliyoruz.