Anneler günü hediye önerileri

Anneler günü hediye önerileri

Anneler Günü’nde hediye seçmek sizin için de zor mu? Gelin birlikte bunu biraz daha kolay hale getirelim. Önce ne yapmamanız gerektiğini konuşalım isterseniz. Ona ütü ya da benzer bir elektronik ev aleti almayacaksınız. Annenize onu özel ve değerli hissettirecek, sevgi dolu bir hediye seçin. Daha da önemlisi o hediyeyi yaratıcı fikirlerle anlamlandırın.

Bahar Temizliği Rehberi

Bahar Temizliği Rehberi

Evlerin köşe bucak temizlenmesi, kışlık eşyaların yıkanıp kaldırılması, mevsimliklerin çıkarılması, evlerin havalandırılması bahara hazırlığın başlıca görevlerindendir. Çünkü evinizdeki bahar temizliği bitmeden tam olarak bahara girmiş sayılmazsınız. Bahar temizliğinden sonra pencereleri açarak, yeni açan çiçeklerin ve taptaze meyvelerin kokularının evinizi sarmasına izin verebilirsiniz.

Çiçek Notalarıyla Erkek Parfümleri

Çiçek Notalarıyla Erkek Parfümleri

Erkeklerin saklı aksesuarı parfümlerin kategorideki yeri oldukça geniştir ve her geçen gün farklı nota piramitleriyle büyümeye devam ediyor. Parfümler konusunda hassas davranan erkekler için mevsimlere göre parfüm seçimi ya da notalarına göre parfüm seçimi önemli konulardır. Çünkü parfümlerin koku ailelerini, notalarını, türlerini bilerek tercihte bulunmak doğru kararlar almanıza yardımcı olur.

Kolonyada Aromatik Notalar

Kolonyada Aromatik Notalar

Kültürümüzün önemli bir parçasını oluşturan kolonyalar günümüzde bile popülerliğini sürdürüyor. Misafirler geldiğinde ikram edilen, bayramlarda çikolata ile sunulan kolonyalar köklü ve ilginç bir tarihe sahiptir. İlk olarak 14. yüzyılda Floransa’da bulunan Santa Maria Manastırı rahiplerinin kullandığı öne sürülse de ilk profesyonel kolonya üretiminin İtalyan Giovanni Paolo Feminis’in tarafından yapıldığı kabul edilir. Hatta kolonya adının ilk üretildiği yer olan “Köln suyu”ndan geldiği rivayet edilir. Kolonyalar, içerdikleri alkol oranı nedeniyle mikropları öldürür ve güzel kokmanızı sağlar. Gelen misafirlere ikram edilme sebebi nedeni de dışarıdan gelen kişilerin mikropları taşımasını önlemektir.

Hoşgeldin İlkbahar!

Hoşgeldin İlkbahar!

Baharın gelişini hissediyor musunuz? Güneşin kendini göstermeye başladığı ve çiçeklerin yeşerdiği güzel bahar günleri, her gün biraz daha kendisini hissettiriyor. Baharla birlikte hissetmeye başladığımız sıcak havalar, kış boyunca kullandığınız parfümlerin size “sıcak” gelmesine neden olabilir. Bu çok doğal, çünkü ilkbahar aynı zamanda ferahlamanın, tazelenmenin ve hafiflemenin mevsimidir. Çok sevdiğiniz parfümü artık serin akşamlara bırakın ve kendiniz için ilkbaharda kullanabileceğiniz bir parfüm seçin.

Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri

Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri

Mekanlar ve kokular arasındaki ilişki sandığınızdan çok daha önemlidir. Evinizi düşünün. Kapıdan içeri girdiğiniz andan sizi karşılayan kokunun ruh haliniz üzerinde önemli bir etkisi vardır. Aynı şey evinize gelen misafirleriniz için de geçerlidir. Evinize gelen insanların sizi tanıması, hakkınızda kararlar alması ve yargılara varması için koku yeterlidir. O yüzden dekorasyon sadece görülen aksesuarlar ya da eşyalardan çok daha fazlasını oluşturmaktadır. Dilerseniz dekorasyon fikirleri ve ortam kokularının uyumunu beraber inceleyelim.

Parfüm Kalıcılığını Arttırmanın Yolları

Parfüm Kalıcılığını Arttırmanın Yolları

Bir parfümde kalıcılık en çok aranılan özelliklerden biridir. Sabah evden çıkmadan önce sıktığımız parfümün gün boyu bize eşlik etmesini ve herkes tarafından farkedilmesini isteriz. Fakat hava koşulları, cilt tipi, parfümün içeriği ve esans oranları parfüm kalıcılığını etkileyen önemli unsurlardandır. Bu nedenle parfüm kalıcılığı hem göreceli hem de değişken bir konudur.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

Her yıl 8 Mart’ta Dünya Kadınlar Günü dünyanın dört bir yanında kutlanır. 8 Mart 1857 tarihinde ABD'nin New York kentinde 40.000 dokuma işçisi kadının daha iyi çalışma koşulları istemiyle bir tekstil fabrikasında greve başlaması sonucu yaşanan olaylar nedeniyle Dünya Emekçi Kadınlar Günü olarak da bilinir.

Parfüm Kalıcılığı Nasıl Anlaşılır

Parfüm Kalıcılığı Nasıl Anlaşılır

Parfüm almak ve kullanmak çok kolaydır. Fakat insanın tarzını yansıtan, sadece başkalarının değil kendisinin de iyi hissettiği parfümü bulmak zor olabilir. Genellikle en iyi parfümlerin en kalıcı parfümler olduğu düşünülür. Bu düşünce bir açıdan doğru olsa da parfümlerin içindeki bazı notalar çok daha uçucu özelliklere sahiptir ve süreklilik için daha sık kullanmak gerekebilir. Peki bir parfümün kalıcı olduğunu nasıl anlarsınız?