2020 Kışının En Güzel Erkek Parfümleri

2020 Kışının En Güzel Erkek Parfümleri

Kış geliyor ve tenlerimiz siz farkında olmasanız da kurumaya başladı, Artık tenimize tutunacak daha etkili ve kararlı parfümlere ihtiyacımız var. Hem kadınların hem de erkeklerin. 2020 kışının en güzel erkek kokularını sizin için derlerken işte tüm bu mevsimlik değişimleri dikkate aldık. Dünya erkeklerinin ilgisini en çok çeken kokuların odunsu, baharatlı ve aromatik kokular olduğunu listemizi okuduğunuzda siz de göreceksiniz.

2020 kışının en güzel kadın parfümleri

2020 kışının en güzel kadın parfümleri

Kışa doğru adım adım gidiyoruz ve önümüzdeki bir iki hafta olmasa da sonrasında tenimizdeki sonbahar-kış etkisini daha fazla hissedeceği. Yazın ortasında üzerinize kalın bir kürk giyip oturmazsınız değil mi? Kışın ortasında da yazlık bir giysiyle sokağa çıkmazsınız. İşte parfüm konusunda da bu mantıkta düşünmeniz gerekir. 2020 kışının en güzel kadın parfümlerini sizlerle paylaşmadan önce kışlık parfümünüzle ilgili birkaç tüyo verelim.

Parfümün Tarihi

Parfümün Tarihi

Loris Parfüm olarak sadece üretim ve ürün geliştirme faaliyetleriyle değil, içinde bulunduğumuz dünyanın geçmişi ve geleceğiyle de yakından ilgileniyoruz. Parfüm ne zaman günlük hayatımızın bir parçası oldu? İlk parfümler hangileriydi? Parfümlerin hayatımızdaki rolü aslında nedir? Sizin için parfümün tarihine göz attık ve ilginç gelebilecek bilgileri bu yazımızda topladık. Bakalım güzel kokular bize nerelerden ve nasıl geldiler? Şu ana kadar bulunanlar bizi milattan önce 4500 yılına dek götürüyor fakat çok daha eski zamanlarda ateşin bulunmasıyla birlikte insanların kokulu bitkileri yakmış olmaları çok mu imkansız? Yine de biz şimdilik tarihçilerin ve arkeologların ortaya koyduğu bilgilerle yetinelim.

Yasemin Kokulu Kadın ve Erkek Parfümleri

Yasemin Kokulu Kadın ve Erkek Parfümleri

Hem kadın hem de erkek parfümlerinin en aranan, en sevilen ve en çok tercih edilen notalarından biri kuşkusuz yasemindir. Tatlı yasemin, yüzyıllardır parfüm endüstrisinin favorilerinden biri konumundadır. Geçmiş dönemlerde törenlere mistik bir hava katması için, modern parfümlerde ise hem modern hem de popüler bir bileşim olarak kullanılan yasemin güçlü ve oldukça etkilidir.

Karamel kokulu erkek ve kadın parfümleri

Karamel kokulu erkek ve kadın parfümleri

Hepimiz güzel anlarımızı sıkı sıkıya aklımızda tutmak istiyoruz. Bizi hayata bağlayan en önemli faktör işte o güzel onlar. Dünyanın dört bir yanındaki insanlarla yapılan araştırmalar, onlara çocukluklarını anımsatan, lezzetli ve tatlı kokuların mutluluk verdiğini gösteriyor. Karamel kokulu erkek ve kadın parfümlerini tanıtacağımız bu yazımızda işte biz de bu mutluluğun peşinden gidiyoruz.

Şeker kokulu kadın ve erkek parfümleri

Şeker kokulu kadın ve erkek parfümleri

Şeker kokulu parfümler tatlı kokularıyla beyindeki mutluluk hormonlarını harekete geçiren parfümler olarak ilgi çekiyor. Genellikle genç insanların şeker kokulu parfümleri tercih ettiği düşünülse de parfümün kişisel bir seçim olduğunu ve herkesin kendisini en mutlu hissettiği parfümü kullanmasını önerdiğimizi bir kez daha anımsatalım. Kokunun insanlar üzerindeki etkisinin de çok kişisel olduğunu biliyorsunuz. Hafızamızla doğrudan bağlantılı olarak koku alma yeteneğimiz, geçmişte bizi mutlu eden kokuları duyduğumuzda harekete geçiyor. Eğer çocukluk ve gençlik yıllarında şeker kokusu sizi mutlu ettiyse ve size mutlu anılarınızı anımsatıyorsa muhtemelen şeker kokulu parfümler de sizi mutlu edecektir.

Kişisel bakım ürünleri ve faydaları

Kişisel bakım ürünleri ve faydaları

Kişisel bakım güzelliğin temel taşıdır. Kendinizi güzel ve bakımlı hissetmek için sadece güzellik malzemelerini kullanmanız ve tek başına parfüm uygulamanız yetmeyebilir. Tüm Dünyada Kişisel bakım ürünlerine bu denli bir ilgi olmasının en önemli sebepleri arasında, hijyenik sebepler, güzellik ve insanların rahatlama ihtiyaçları sayılabilir. Güzel kokular, nemlendirici bakım ürünleri, vücut losyonları, duş jelleri ve vücut spreylerin hayatımızda giderek daha geniş bir yer edinmesinin temelinde de rahatlama ve Kendini temiz hissetme ihtiyacı gelir Kişisel bakım ürünleri tüm dünyada wellbeing kavramı altında değer kazanıyor, biz de bu kavramı iyi olma hali olarak kullanarak bu yazımızda size kişisel bakım ürünlerimizin iyi olma halinize nasıl katkı sağlayacağını paylaşmak istiyoruz.

Erkeklerin en sevdiği kadın parfümleri

Erkeklerin en sevdiği kadın parfümleri

Bir kadını bir erkek için çekici kılan birçok faktör vardır. Ses tonu, tarz, karakter, kariyer, saç rengi hatta kokusu Tarih boyunca kadınlar kendilerini daha çekici kılacak parfümlerin peşinde koştular. Günümüzde erkekler de tıpkı kadınlar gibi kullandıkları parfümün çekim gücü oluşturmaktaki etkisini kabul ediyorlar fakat yüzyıllar boyunca parfüm dendiğinde akla önce kadınlar geldi. Bunu kabul etmemiz gerekir Kadın veya erkek her insan öncelikle iyi hissetmek için parfüm kullanır. Parfüm kişisel bakım ve güzelliğin son dokunuşudur ve son derece kişiseldir. Her zaman belirttiğimiz gibi bir kadın için en iyi olan parfüm diğer Kadınlar için aynı mutluluğu veremeyebilir. Parfümü oluşturan kokuların hafızalarımızda yer eden olaylar ve kokularla doğrudan bir ilişkisi vardır ve bu ilişki kokuyla olan ilişkimizi de benzersiz kılar. Siz farkında olmayabilirsiniz ama çocukluğunuzun mutlu günlerini bir gül bahçesinin yanında geçirmiş olabilirsiniz. Bir gül kokusu duyduğunuzda neden mutlu olduğunuzun yanıtı işte o bahçedir. Veya bir kokuyu sizi mutsuz eden bir hatıranızın arka planında hissetmiş olabilirsiniz. Hafızanız size, o kokuyu duydukça o anıları anımsatır. Bunların hepsi istemsizce yaşadığımız duygulardır. İşte bu yüzden, parfüm seçerken daima kendi duygularınızı kendi içgüdülerinizi izlemelisiniz.

Kadınlar hangi erkek parfümlerini seviyor

Kadınlar hangi erkek parfümlerini seviyor

Kullandığınız parfümün sizi aynı anda etkileyici ve çekici kılmasını istemiz misiniz? Erkek parfümleriyle ilgili araştırmalar, insanların parfüm kullanmak ile ilgili en önemli motivasyonlarının çekim gücü oluşturmak olduğunu ortaya koyuyor. Erkeklerin, erkek parfüme seçerken nelere dikkat etmeleri gerektiği ile ilgili sizlerden birçok soru alıyoruz. Tabii ki en merak ettiğiniz sorulardan biri de kadınların hangi erkek parfümlerinden hoşlandıkları… Sizin için bu soruların yanıtlarını Loris’in harika erkek parfümü koleksiyonundan örneklerle derledik. Bu tam benim için dediğiniz bir erkek parfümü varsa, mağazalarımıza ve online satışımıza bekleriz.