Kışın hangi kokuyu tercih etmeliyim?

Kışın hangi kokuyu tercih etmeliyim?

Kışın hava sıcaklığı çok düşük olduğundan beğeniye göre daha baskın notaların olduğu parfüm seçimi yapılabilir. Kış aylarında, yazın kullanılan hafif kokulu parfümler yerlerini daha ağır ve oryantal esansları olan parfümlere bırakmaktadır.

Genel olarak amber, misk, vanilya, odunsu ve baharatlı kokular tercih edilmektedir. Bu kokular daha yoğun ve egzotiktir.
Yazın uçucu ve daha hafif kokular seçerken, kışın biraz daha iddialı olmanızda hiç bir sakınca yok. Kış mevsimi biraz daha güçlü parfümleri daha kullanışlı yapar çünkü kışın cildiniz biraz daha hızlı kurur ve kokuların etkisi daha hızlı yok olabilir. Uçuk kokular soğukla birlikte hızla uçarken, biraz daha ağır kokular size iyi hissettirir.

Parfümün notalarına kışın mutlaka dikkat edin ve araştırın. Temel notalarda paçuli, vanilya, sandal ağacı, amber gibi güçlü esanslar varsa parfümünüzün kalıcılığını garanti altına almış olursunuz.
LORİS mağazalarında Parfümologlarımız size bu konuda severek destek olurlar.
Kışa tatlı kokular çok yakışır. Tatlı bir kurabiyenin kahve yanındaki etkisi kışın nasıl farklıysa tatlı parfümlerin etkisi de o kadar farklıdır. Sahlep gibi, sıcak çikolata gibi tatlı içeceklerin sizdeki etkisini düşünün. Parfüm seçerken de işte bu etkiye göre hareket edin.

Aynı şekilde baharatlı kokularda kışın, yaz mevsimine göre daha şık durur, daha etkili olur. Yazın bir koku size çok baharatlı gelebilir ama kış geldiğinde, sımsıcak baharatlı bir kış çayının duygusunu teninizde hissetmeyi mutlaka seversiniz. Yazın koklayıp da kendinize uygun olmadığını düşündüğünüz bir parfümü kışın tekrar koklayın, farkı hissedeceksiniz. Oryantal kokular kışın ideal kokulardır ve kalıcı notalarıyla sizi bir anda daha görünür kılarlar.

Odunsu/Woody kokular da kışa çok yakışır. Tüm ağaç kokularının içindeki o oturaklı doğal etki, parfüme kışın aradığınız sıcaklığı verir ve bir anda kendinizi sıcacık bir şöminenin başında hissedebilirsiniz. Odunsu kokuların narenciyelerle eşleşmesi kışlık parfümlere doyumsuz bir hava katar.

Cesaret edemediğiniz bir koku varsa o kokuyu denemek için kış mevsiminden daha iyi bir mevsim yok. Deneyin, hissedin, test edin, kışlık kokunuzu bulun. Soğuk havayla kuruyan cildinizde pırıl pırıl parlayacak bir parfüm mutlaka Loris.com veya LORİS mağazalarında bulabilirsiniz.

Frequence Kadın Parfüm Önerileri;
https://www.lorisparfum.com/loris-k-001-frequence-kadin-parfum-50-ml
https://www.lorisparfum.com/loris-k-025-frequence-kadin-parfumu-50-ml
https://www.lorisparfum.com/loris-k-095-frequence-kadin-parfumu-50-ml
https://www.lorisparfum.com/loris-k-133-frequence-kadin-parfumu-50-ml
https://www.lorisparfum.com/loris-k-165-frequence-kadin-parfumu-50-ml

Frequence Erkek Parfüm Önerileri;
https://www.lorisparfum.com/loris-e-113-frequence-erkek-parfum-50-ml
https://www.lorisparfum.com/loris-e-224-frequence-erkek-parfum-50-ml
https://www.lorisparfum.com/loris-e-080-frequence-erkek-parfum-50-ml
https://www.lorisparfum.com/loris-e-223-frequence-erkek-parfum-50-ml
https://www.lorisparfum.com/loris-e-197-frequence-erkek-parfum-50-ml