Erkeklerin en sevdiği kadın parfümleri

Erkeklerin en sevdiği kadın parfümleri

Bir kadını bir erkek için çekici kılan birçok faktör vardır. Ses tonu, tarz, karakter, kariyer, saç rengi hatta kokusu Tarih boyunca kadınlar kendilerini daha çekici kılacak parfümlerin peşinde koştular. Günümüzde erkekler de tıpkı kadınlar gibi kullandıkları parfümün çekim gücü oluşturmaktaki etkisini kabul ediyorlar fakat yüzyıllar boyunca parfüm dendiğinde akla önce kadınlar geldi. Bunu kabul etmemiz gerekir Kadın veya erkek her insan öncelikle iyi hissetmek için parfüm kullanır. Parfüm kişisel bakım ve güzelliğin son dokunuşudur ve son derece kişiseldir. Her zaman belirttiğimiz gibi bir kadın için en iyi olan parfüm diğer Kadınlar için aynı mutluluğu veremeyebilir. Parfümü oluşturan kokuların hafızalarımızda yer eden olaylar ve kokularla doğrudan bir ilişkisi vardır ve bu ilişki kokuyla olan ilişkimizi de benzersiz kılar. Siz farkında olmayabilirsiniz ama çocukluğunuzun mutlu günlerini bir gül bahçesinin yanında geçirmiş olabilirsiniz. Bir gül kokusu duyduğunuzda neden mutlu olduğunuzun yanıtı işte o bahçedir. Veya bir kokuyu sizi mutsuz eden bir hatıranızın arka planında hissetmiş olabilirsiniz. Hafızanız size, o kokuyu duydukça o anıları anımsatır. Bunların hepsi istemsizce yaşadığımız duygulardır. İşte bu yüzden, parfüm seçerken daima kendi duygularınızı kendi içgüdülerinizi izlemelisiniz. Öncelikli olan sizin ne hissettiğinizdir. Fakat bu somut gerçek, kadınları erkeklerin en sevdiği parfümlerin hangileri olduğunu düşünmekten alıkoymaz. Sizin için dünyanın en önemli parfüm uzmanlarının görüşlerinden ve araştırmalardan yola çıkarak erkeklerin hangi kokuları daha çok beğendikleri ile ilgili eğlenceli bir yazı hazırladık. Bu kokuları içeren Loris Parfüm seçeneklerini de eklemeyi unutmadık.
Gelin birlikte keşfedelim, bakalım erkekler hangi tür kokulardan hoşlanıyorlar?

Müge çiçeği notaları
Erkekler kadınlarda cezbedici parfümleri beğeniyorlar fakat fazla öne çıkan parfümler onlar için ideal değil. Erkeklerin çiçek kokularıyla ilgili düşünceleri çok ilgi çekici. Yapılan bir araştırmada, çiçek kokularının erkeklere daha yaşlı kadınları anımsattığı ortaya çıkmıştır. Bunun nedeni annelerin genellikle çiçek kokulu parfümleri tercih etmesi olabilir. Bir erkek yoğun bir çiçek kokusu hissettiğinde ister istemez kendi annesini anımsatıyor olabilir. Fakat müge çiçeği kokusu bu kuralı bozuyor. Erkekler içinde müge çiçeği olan kokulara özel bir ilgi duyuyorlar. Görünen o ki müge çiçeği notalarının kendine özgün zarafeti ve tazeliği erkeklerde bir beğeni oluşturuyor.
Loris Parfüm’ün müge çiçeği içeren kadın kokularını keşfetmek isterseniz tıklayın.


Vanilyanın cazibesi
Vanilya notaları parfüm tarihinin en eski notaları arasında yer alıyor. Yumuşak, neredeyse tatlı, güçlü ve yoğun bir etkisi olan vanilya, erkeklerin beğendiği parfümlerin hemen hepsinde kullanılmış. Bunun nedeni, vanilyanın dünyanın her yerinde evrensel bir mutluluk duygusu yaşatması olabilir. Parfümlerin içinde kullanılan tüm notalar arasında vanilya dünya çapında en çok sevilen nota. Parfüm endüstrisinde de vanilya en çok kullanılan notalardan biri olduğu için, kendinize beğenebileceğiniz vanilya notalı bir parfüm bulmanız çok zor değil. Ayrıca araştırmalar vanilyanın başarılı bir afrodizyak olduğuna işaret ediyor. Hatta bazı araştırmalar vanilyanın kandaki katekolamin ve adrenalin seviyelerini yükseltebileceğini gösteriyor. Bizden söylemesi!
Loris Koleksiyonları içinde vanilya notaları içeren şu kokuları keşfedebilirsiniz.


Vetiver her zaman gizemli ve çekici
Güve otu olarak da bilinen vetiver, halk arasında çok tanınan bir nota değildir fakat efsane olmuş birçok parfümün içinde yer alır. Yani siz onun adını duymamış olabilirsiniz ama muhtemelen kokusunu duymuşsunuzdur. Uzmanlar vetiveri “tütün yaprakları kadar ılık, ezilmiş yeşil yapraklar kadar taze ve limon çiçeği kadar ferahlatıcı” diyerek tanımlıyorlar. Erkek ve kadın parfümlerinde sıkça kullanılan vetiverin sade bir çekim gücü olduğu düşünülüyor. Belli belirsiz, duygusal, incelikli ve modern bir etkisi var. Erkekler vetiver kokusunu gizemli ve çekici buluyorlar.
Loris kadın parfümü koleksiyonunda vetiver notası içeren parfümlere göz atabilirsiniz.


Taptaze narenciye notaları
Uzmanlar, taze portakal kokusu başta olmak üzere narenciye kokularının erkekler için bir cazibe merkezi olduğu konusunda birleşiyor. Chypre kokular olarak tanımlanan narenciye içerikli parfümler, eğer kendisini kullanan kadınla da ten uyumu gösterdiyse baş döndürücü bir etkiye sahip olabiliyor. Narenciye kokularının farklı notalarla biraraya gelerek çok daha güçlü etkiler oluşturduğunu söyleyebiliriz. Bergamot, greyfurt, limon, mandalina ve portakal gibi sulu ve taze meyveler ister vanilya ister lavanta ile bir araya gelsin, çok güçlü bir etki oluşturabiliyorlar.
Loris kadın parfümü koleksiyonunda narenciye notaları içeren parfümlere göz atabilirsiniz.


Odunsu ve baharatlı kokular
Odunsu ve baharatlı kokular da üniseks koku grupları arasında yer alıyor ve erkekler tarafından takdir topluyor. Odunsu kokuların kendilerine özgü doğallığı, gücü ve etkisi erkeklerin kadın parfümleri arasında seçim yaparken öncelikle tercihleri olmasını sağlıyor. Odunsu ve baharatlı kokular, üst notalarında kullanılan pembe biber ve portakal gibi notalara da müthiş bir derinlik katıyorlar. Çiçek kokularıyla birleştiklerinde onları dengeliyor ve cazibesini artırıyorlar. Erkekler çiçek kokularını odunsu ve baharatlı kokularla birlikte kullanıldığında daha çok seviyorlar. Odunsu ve baharatlı notaların hem erkek hem de kadın parfümlerine doğal bir sıcaklık kattığını hepimiz biliyoruz. Demek ki bundan sonra kullanacağınız parfümde bir parça bu doğallığı aramanız gerekiyor
Loris kadın parfümü koleksiyonunda odunsu ve baharatlı notalar içeren parfümlere göz atabilirsiniz.


Musk duyuları harekete geçiriyor
Araştırmalar baz nota olarak kullanılan musk notasının, duyuları uyandırıcı bir etkisi olduğunu ortaya koyuyor. Musk içine girdiği parfüme incecik bir duygusallık ve derinlik katıyor. Parfüm endüstrisinin vazgeçilmez baz notalarından biri olan musk notasını, ikonik parfümlerin içinde bulabilirsiniz. Parfüm piramitlerini varlığıyla bütünleyen bu güçlü notayla parfümün çok daha kalıcı ve unutulmaz olmasını sağladığını da eklemeden geçmeyelim. Musk notasını, parfümlerin görünmez kahramanlarından biri olarak tanımlamak hiç de yanlış olmaz.
Loris kadın parfümü koleksiyonunda musk notası içeren parfümlere göz atabilirsiniz.


Meyve notalarının coşkusu
Narenciye notalarının erkekler üzerinde cezbedici bir etkiye sahip olduğunu yazdık ama erkekleri diğer meyveler de etkileyebiliyor. Meyve aroması taşıyan tatlı notaların çekici olduğu araştırmalarca ortaya konmaktadır. Etkisi olarak tarif edilen bu cazibe, meyveli kokuların puan toplamasını sağlıyor. Ananas, liçi, avokado gibi egzotik meyvelerin dokunuşları bu puanların çoğunu alıyor. Ahududu kokusu özel olarak dikkat çekiyor. Meyve notaları parfümlerin dokusunu neşelendiriyor, canlandırıyor ve onlara lezzet katıyor. Ve böylece heyecan duygusunu da körüklüyorlar. Bu da erkeklerin kadın parfümlerinde kullanılan meyve notalarını çekici bulmasını sağlıyor.
Loris kadın parfümü koleksiyonunda meyve notası içeren parfümlere göz atabilirsiniz.
Buraya kodları girelim.,