80 derece kolonya

80 derece kolonya

80 derece kolonya
Kolonyanın Loris ürünleri arasında daima özel ve önemli bir yeri olmuştur. Son zamanlarda tüm dünyayı etkisi altına alan salgınla birlikte kolonya öne çıkan ürünler arasına girdi fakat Loris kolonya serisine çok uzun yıllardır yatırım yapmayı sürdürüyor. Kolonyanın virüslerle savaşta etkili bir antiseptik olduğu da uzmanların sık sık ifade ettiği konular arasında yer alıyor. Loris Kolonyaları üretildiği ilk günden beri 80 derece kalitesinde üretiliyor. Kalitemizden dün de vazgeçmedik bugün de… Kolonyalarımızın fiyatlarını ikiye katlayarak müşterilerimizin güvenlerini kaybetmeyi ise düşünmeyiz bile.

Kolonya kullanımı
Herkesin kolonya kullanımı ile ilgili alışkanlıkları farklıdır. Ama bizim kültürümüzde kolonya hemen her evde mutlaka bulunur. Bir zamanlar, hastanede birini ziyaret etmek istediğimizde elimizde bir şişe kolonya ile giderdik. Kolonyanın antiseptik özelliğinden dolayı hastanın ihtiyaç duyduğu zaman kolonya kullanması ihtimali geleneğimizde var. Ayrıca hangimiz büyürken eve gelen misafirlere şeker veya çikolata yanında kolonya sunulduğunu görmedik ki? Büyüklerimiz hafiften sıkıntı duysalar hemen bir kolonya bulmaz mıydık evin içinde? Türk kültüründe kolonya ferahlama ve rahatlama ile neredeyse eş anlamlı bir sözcüktür. Tıraştan sonra erkeklerin kullandığı, birçok insanın tırnak kesiminin ardından el hijyeni sağlamak için kullandığı, otobüslerde muavinlerin mutlaka dağıttığı, birçok restoranda ıslak mendil değil kolonyalı mendil sunulan bir ülkede, kolonya çeşitlerimizi her geçen gün artırarak müşterilerimizi mutlu etmeyi sürdürüyoruz.

Kolonya neden ferahlatır?
Kolonyanın ferahlatıcı özelliği, cilde sürüldükten sonra içeriğinde bulunan alkolün hızlı bir biçimde buharlaşması ve alkol moleküllerinin etrafındaki ısının çekilmesiyle doğan serinlik hissinden dolayıdır. Yani anneniz içine biraz sıkıntı gelince bana bir kolonya getirin derken aslında psikolojik değil kimyasal bir sebeple bunu söylüyor. Türk kültüründe kolonya dendi mi akla limon kolonyası gelir fakat bölgesel farklılıklar ile birlikte şu anda pazarda çok sayıda kolonya çeşidi vardır. Tamamının ortak özelliği ferahlatıcı olmasıdır. Kimimiz kolonyamızı buzdolabında saklar, kullandığımız zaman çok daha fazla ferahlamayı isteriz. Özellikle sıcak havalarda, buzdolabından çıkmış mis gibi kolonya ferahlığı da bir başkadır. İster limon, ister lavanta, ister çiçek kokuları olsun her kolonyanın kendine özgü, kolonyaların içlerinde bulunan notaların aromaterapik özelliklerinden kaynaklı etkileri vardır. Limon kolonyası keskin kokusu ile uyarıcı etki yaparken, lavanta kolonyası, lavantanın dinginleştirici özelliğini teninize taşır ve sizi sakinleştirir.

Kolonya yararlı mıdır?
Tarihe baktığımızda ilk kolonya kullanımlarının tamamen sağlık alanında olduğunu görüyoruz. İnsanlar kolonyayı önce sağlıkta denemiş ve kullanmışlar. Kolonyanın tedavi edici özelliğinden on yıllar boyunca faydalandıktan sonra ise 18. Yüzyılda kolonya güzellik sektörünün parlayan yıldızı haline gelmiş. Aslında kolonya bir parfüm çeşidi olarak sınıflandırılır. Eau de cologne kategorisinde bulunan Türkçeye kolonya olarak çevrilmiş olan bu hafif parfümler, saf, sade ve duru bir güzellik peşinde olan kadınların da erkeklerin de vazgeçilmezleri arasında yer alırlar. 80 derece kolonya kullanımının virüslerin yayılımını durdurduğu ve günlük kullanım için faydalı bir antiseptik olduğunu biz değil, uzmanlar söylüyor. Fakat bu noktada kullandığınız kolonyanın 80 derece olması gerçekten önem taşıyor. Buradaki derece kolonya içindeki alkolün oranını belirler ve 80 derece kolonyanın antiseptik özelliğini sağlar. Loris’in tüm kolonyaları 80 derece kalitede üretilir. Üretimde yüksek standartlı etil alkol kullanılır. Kolonyanın ucuz olması için metil alkol kullanıldığı bilinmektedir. Metil alkolün insan sağlığına birçok zararlı etkisi vardır. Bu yüzden siz değerli müşterilerimizin seçeceğiniz kolonya markasının üretim kalite standartlarına dikkat etmesini içtenlikle öneriyoruz.

Kolonya konusunda bilmeniz gerekenler

  • Kolonya tek başına sizi hastalıklardan ve virüslerden korumaz. Temizlik kurallarına büyük önem vermeli, gerekli direktiflere uymalı, ellerinizin temizliğini 20 saniye sabunlama kuralına uyduktan sonra gerek duyduğunuzda kolonya ile ekstra bir temizlik sağlamalısınız.
  • Sadece limon kolonyası 80 derece olur diye hatalı bir bilgi var. Hayır, her çeşit kolonla 80 derece olabilir. Derece alkol oranıyla ilgili bir ibaredir.
  • Her saniye ellerinize ve cildinize kolonya sürmeniz cildinizi kurutur ve alerjik reaksiyonları tetikler.
  • Kolonyanın içinde metil alkol bulunması tehlikelidir, mutlaka bildiğiniz ve güvendiğiniz markalardan etil alkol kullanarak üretilen kolonya markalarını tercih etmelisiniz.

Loris Kolonya Çeşitleri
Loris Parfüm kolonya serisinde geleneksel kolonyaların yanı sıra, çok özel formül ve notalarla üretilmiş parfüm değerinde birçok kolonya bulunur.

180 ML AQUA COLOGNE ICE BREEZE
Ice Breeze adı üzerinde size buz gibi bir ferahlık hissi verecek çok özel bir kolonya çeşididir. İçinde müge çiçeğinin romantik notaları, tonka fasulyesinin değerli kremsi etkisi vanilyanın yumuşak tadını bulabilirsiniz. Ice Breeze, karanfilden aldığı keskin dokunuşları teninize taşır. 180 ml’lik ekonomik ambalajında ve serinlemek istediğiniz her an yanınızda…


180 ML AQUA COLOGNE INTENSE OUD & BERGAMOT
180 ml’lik şık cam şişede, Intense oud&Bergamot. Bergamot, limon ve portakalın birlikte oluşturduğu eşsiz ferahlığı size taşıyarak, kolonya tercihlerinizi değiştirecek bir ürün. Lavandin ve ud ağacı notalarıyla zengin, paçuli, amber ve mask etkisiyle son derece derin ve özel.


180 ML AQUA COLOGNE LEMON
Klasik seçimleri olanlar için klasik bir kolonyamız da var. Loris Aqua Cologne Limon, limondan gelen ferahlatıcı etkiye biraz portakal biraz da limon otu ekleyerek derinlik verdiğimi bir ürün. Pudra şekeri ve çam ile zenginleşen koku piramidi, bir kolonyanın ötesini ortaya çıkarıyor.


180 ML AQUA COLOGNE ORANGE BLOSSOM
Portakal bahçelerinin ılık esintilerini ve buz gibi su ferahlığını bir araya getiren enfes Aqua Cologne Orange Blossom, sizi Akdeniz’in vazgeçilmez narenciye bahçelerine taşıyacak. 180 ml. cam şişede bir parfüm kadar güzel ve 80 derece alkol oranıyla son derece kaliteli.


180 ML AQUA COLOGNE GARDENIA
Loris cam şişe Gardenia kolonyasıyla fark yaratan bir kolonya deneyimi yaşayın. Taze yeşil yapraklar, limon, portakal ve bergamot notaları ile bir şişe ferahlık sunuyoruz size. Kokunun kalbindeki muhteşem gardenyanın güzelliğini ellerinize, evlerinize kadar getiriyoruz.


180 ML AQUA COLOGNE ROSE ANGELICA
Gül ve kolonyanın buluşması bir başka güzel oluyor ve Rose Angelica tüm güzelliğiyle çok bir seçenek. Gül, sardunya ve yasemin notalarının buluşması olan Rose Angelica, safran, karamel, paçuli ve sedir ağacıyla zenginleşiyor. Vanilya, kehribar, sandal ağacı etkisiyle bir kolonya kadar etkisi ve çok daha ötesi.


180 ML AQUA COLOGNE TANDARINE & MANDARINE
Narenciye kokularından vazgeçemeyenler bazen limonu keskin buluyor ve mandalinayı tercih ediyorlar. Mandalina ve mandalinanın çok özel bir türü olan tanderine birlikte muhteşem bir etki oluşturuyor Tanderine&Mandarine kolonyamıza, yeşil yapraklar, şeftali, gül, kayısı, neroli ve misk eşlik ediyor


180 ML AQUA COLOGNE VELVET ROSE & UOD
Gül, bergamot, karanfil ve safran notalarından oluşan Aqua Cologne Velvet Rose&Oud, Bu özel karışım sandal ve ud ağacı ile erinlik kazanıyor. 80 derece alkol oranında, nefes cam şişelerinde ve şık ambalajında Aqua Cologne Velvet Rose&Oud size ferahlık ve tazelik getirecek.


180 ML AQUA COLOGNE WHITE SUEDE MUSK
Loris cam şişe kolonyaları arasında kalitesiyle ışıldayan White Suede Musk, müge çiçeklerinin romantizmini, karanfil, üzüm ve vanilya aromalarını ve tonka fasulyesinin kremsi dokunuşunu kolonya formunda size sunuyor. Elbette 80 derece ve tabii ki çok kaliteli.