Açık parfüm hakkında herşey

Açık parfüm hakkında herşey

Kabul edelim ki hayatımızda bir açık parfüm gerçeği var. Açık parfümle ilgili her şeyi okuyabileceğiniz bu özel yazıda size aklınıza takılabilecek tüm soruları yanıtlıyor ve parfüm konusundaki birçok gerçeği de açıklamış olacağız.

Açık parfüm sadece Türkiye’ye özel bir Pazar değil, dünyanın hemen hemen tüm ülkelerinde tüketiciler açık parfüm markalarına büyük bir ilgi gösteriyorlar. Orijinal parfüm kullananların bazı parfümlerini açık parfümler arasından seçtiği görülüyor. Açık parfüm pazarı durmadan büyüyen bir pazar. Dünyanın her yerinde açık parfüm markaları var ve bu pazar kozmetik sektörünün en önemli güçlerinden biri olarak büyümeye devam edecek.

Tüm dünyada açık parfüm pazarının büyümesinin sebebi, açık parfümü sadece gelir düzeyi daha düşük olan tüketicilerin kullanması değil, hemen her gelir grubundan insanın açık parfümlere bir şans veriyor olması olarak açıklayabiliriz. Elbette üst gelir düzeyindeki müşteriler, orijinal parfümleri tercih ediyorlar ancak 50 ml’lik şişelerde 50-200 euro/dolar düzeyinden başlayan parfüm fiyatları, Türkiye örneğinde olduğu gibi dövizin yüksek olduğu ülkelerde cepleri zorluyor.
Üst gelir düzeyindeki tüketicilerin arasında açık parfümü bir seçenek olarak görenlerin sayısı hiç de az değil. İnsanlar bazı kokularının açık parfüm seçeneğini denemek veya nadiren de olsa kullanmak için bulunduruyorlar. Bir tüketicinin hem açık parfümden hem de orijinal parfümlerden oluşan bir koku setinin olması artık çok normal. Açık parfüm markalarının devreye girmesiyle, dünyada trend olmuş kokular her gelir düzeyinden tüketiciye parfüm kullanma, adını çok sık duydukları bir kokuyu deneyimleme şansı veriyor.
Loris Parfüm olarak, açık parfüm pazarının en güçlü oyuncularından biri konumundayız ve bu gücü, müşterilerimize sunduğumuz kaliteli ve ekonomik ürünlerden alıyoruz. Dünya trendlerini takip ediyor ve müşterilerimize dünyanın en beğeniler koku gruplarını sunmaya gayret gösteriyoruz. Açık parfüm markalarından, oda kokuları, araç kokuları, deodorantlar, vücut bakım ürünleri gibi özel ürünlerimizle de ayrılıyoruz. Tüm ürünlerimizin ülkemizin ve Avrupa Birliği’nin belirlediği koşullarda üretiliyor ve pazara sunuluyor.

Avrupa Birliği ve IFRA Standartları

Tüketicilerin açık parfüm seçerken akıllarına gelen en önemli soruların başında doğal olarak, kullanacakları ve doğrudan tenlerine uygulanan parfümlerin kalitesi geliyor. Kalite konusunu açık parfümler için geniş bir çerçevede değerlendirmek gerekiyor. Kaliteden kasıt, açık parfümün insan sağlığına yönelik zararları ise şunu altını çizerek belirtmekte fayda var. Açık parfüm markaları da – burada özellikle marka vurgusunu yapıyoruz, çünkü marka yatırımı yapmamış olan yüzlerce açık parfüm üreticisi var- orijinal parfüm markalarının kullandığı esans ve hammaddeleri kullanıyorlar. Loris Parfüm özelinde Türkiye’de geçerli olan üretim standartlarıyla birlikte GMP Standartlarına uygun üretim gerçekleşiyor.
Dünyanın tüm üretici firmaları hemen hemen aynı esansları kullanıyor. Burada değerli tüketicilerimizin dikkat etmesi gereken esas nokta, açık parfüm markasının da doğru seçilmesinin önemi. Bir marka olmak için birçok kalite parametresine uyulması gerektiğini unutmayın. Loris Parfüm’ün bu konudaki kesin ve kararlı taahhütlerini linkine tıklayarak bir kez daha okuyabilirsiniz. Size sunduğumuz tüm açık parfümlerimiz, tüm oda kokularımız, deodorantlarımız ve diğer ürünlerimizle ilgili kaliteli hammadde kullanımına özen gösteriyoruz. Esanslarımız Türkiye’nin en kaliteli ve uzman firmalarından temin ediliyor. İnsan sağlığına zarar verecek herhangi bir hammadde üretimimizde yer almıyor.
Tüketicilerden gelen en önemli soruların başında açık parfümlerin cildimiz için yararlı olup olmadığı sorusudur. Dermatolojik açıdan bir parfümün cilde yararlı olması beklenemez. Burada önemli olan cilt dostu hammaddelerin kullanılmamasıdır. Cilde zarar vermeyen hammaddelerde üretilen açık parfümler insan sağlığını da tehdit etmez.
Loris Parfüm olarak çocukların kullanımı için de parfüm üretiyoruz. Çocuklarımızın hassas tenlerine özel olarak hazırladığımız tüm açık parfüm çeşitlerimizi eğer çocuğunuzun hassas ve alerjen bir cildi yoksa rahatlıkla kullanabilirsiniz. Üretimde yakaladığımız bu kalite sayesinde, hemen her kıtada yüzlerce satış noktasına ihracat gerçekleştiriyoruz. Bu ihracatta yakaladığımız başarı özellikle Avrupa Birliği ülkeleri gibi yüksek standart bekleyen ülkeler için üretim kalitemizin de bir göstergesidir. Loris Parfüm’de üretilen her bir ürünün standardı aynıdır. Yurt içinde veya yurt dışında satın alacağınız parfümler birbirinin aynıdır ve yüksek standartlarda üretilmiştir. Gönül rahatlığı ile satın alabilir, kullanabilir ve hediye de edebilirsiniz.

Açık parfümler sahte midir?

Sahteciliği bir konuda, insanları yanıltmak gibi basit bir tanımla ele alırsak, açık parfüm markalarının asla sahte parfüm markalarıyla karıştırılmaması gerektiğini net olarak söyleyebiliriz. Bu konu, tüketicinin %100 dikkate alması gereken önemli bir konudur.

Orijinal bir parfümün kılığına girerek, hangi üretim süreçlerinden geçtiği belli olmayan bazı kimyasal karışımları yine orijinali taklit edilerek üretilmiş şişelerle tüketiciye ulaştırmak tamamen bir sahteciliktir. Tüketici paketten şişeye kadar kandırılır. Kokunun test şişeleri bazen orijinal tutulur ve tüketici aldığı şişenin de orijinal olduğuna inandırılır.
Açık parfümde marka olmayı başarmış bir üreticiyi, Loris Parfüm gibi dünyanın dört bir yanındaki markalarla tüketicisine ekonomik fakat kaliteli ürün sunan bir tüketiciyi bu tür üreticilerle karıştırmamak gerekir. Bilinçli tüketici, sokakta, mümkün olmayan bir fiyatla orijinal olduğu iddia edilerek satılan parfümlerle, en işlek cadde ve AVM’lerde ulaştığı açık parfüm üreticilerinden aldığı parfümler arasındaki kalite farkı konusunda bilinçlendirilmelidir. Loris Parfüm olarak bu konuda farkındalık oluşturan yazılarımızı sürdüreceğiz.

Açık parfümlerin kalıcılıkları

Bir parfümün kalıcı olması elbette bir kalite ölçüsüdür. Fakat bir parfümün kalıcı olması farklı birçok etkene bağlıdır. Örneğin çiçek kokuları, oryantal kokulardan daha az kalıcıdır. Parfümün kalıcı olması sadece parfüm içeriğiyle de ilgili değildir. Soğuk havalarda cilt daha kuru olur ve parfümün kalıcılığı azalır.
Biliyorsunuz iyi nemlendirilmiş bir cilt tüm parfümler için kalıcılık sağlar. Kışın ciltlerimiz kuruyken hafif çiçek kokulu parfümler kullanıyorsak, kısa sürede parfümün etkisi azalır. Bu yüzden kışın biraz daha baharatlı, tatlı, odunsu kokuların kullanılması parfümünüzün ömrünü uzatır. Mutlaka çiçek kokusu kullanmak isterseniz arada bir parfüm tazelemenizde fayda olur. Kışın böyle bir etkisi varken, yazın da fazla nemden parfümlerin tendeki ağırlıkları farklılaşır. Çok ağır bir kokuyu çok sıcak bir yaz gününde kullanırsanız sadece etrafınızdakiler değil siz de rahatsız olursunuz. Nem, parfüm kalıcılığını doğrudan etkileyen bir faktördür.
Bir başka etken de parfümünüzü nasıl sakladığınızdır. Parfümler serin bir ortamda ve gölgede olmalıdır. Satın aldığınız parfüm ne olursa olsun eğer güneşte durursa doğal olarak kimyasal değişime uğrar ve ilk andaki etkisini yitirir.
Açık parfümler ve orijinal parfümler için aynı şekilde geçerli olan bu kuralların dışında, parfümünüzün daha kalıcı olmasını ister iseniz cildinizdeki koku katmanlarını artırabilirsiniz. Duşta kullandığınız jel, vücut losyonunuz, deodorantınız ve son olarak parfümünüz aynı koku olursa, kalıcılık belirgin biçimde artacaktır. Tam tersi de eğer çok farklı koku katmanları oluşturursanız, üzerinizdeki kokuların baskınlık derecelerine göre kokular birbiriyle bir çeşit savaşa girecekler, hangi koku daha yoğunsa o öne çıkıp parfümünüzün etkisini değiştirecektir.
Aynı şekilde yoğun kokuların olduğu ortamlarda çok fazla kalırsanız kokunuzun etkisi değişir. Kullandığınız açık parfümün kalıcı olup olmaması ile ilgili fikirlerinizi lütfen tüm bu faktörleri gözden geçirerek karar belirleyin.
Açık parfüm orijinal parfüm daha az kalıcı değildir. Dünyanın en beğenilen birçok parfümünün insan teninde çok kısa süre kaldığı bilinir. Bu tamamen parfümün notaları ile ilgili bir konudur. Bazı notalar daha uçucudur, bazı notalar ise içerikleri gereği teninize tutunur ve çok daha uzun süre etkisini sürdürürler. Kalıcılık bir parfümü oluşturan koku piramidiyle de ilgilidir. Loris Parfüm’den satın alacağınız parfümler, en iyi hammaddelerin kullanımı ile üretilirler. Sizin teninizin özellikleri de bir parfümün teninize tutunma süresini etkiler, eğer genel olarak nemli ve yağlı bir cildiniz varsa, notalar cildinize daha kolay tutunur. Çok kuru bir cildiniz varsa biraz daha oryantal ve baharatlı kokuları seçtiğinizde parfümünüzün etkisini çok daha uzun süre hissedersiniz.

Açık parfüm neden ucuz?

Bugünün tüketicisi artık marka kavramının ne anlama geldiğini gayet iyi analiz ediyor. Bazen aynı kalitede üretildiğini bildiğimiz halde marka olan bir pantolonu giymeyi tercih ediyoruz. En kaliteli deriden üretilmiş ama marka olmamış bir çanta yerine, 10 katı yüksek bir fiyatla bazen daha düşük kalitede bir deri çantayı tercih ediyoruz.
Bu tamamen bizim marka algımızla ilgili bir konu. Cep telefonundan, giysiye hatta oturmayı tercih ettiğimiz sitelere kadar marka tercihlerimiz devreye giriyor. Bir markanın hayata geçirilmesi hiç de kolay bir süreç değil. Çok beğendiğiniz markaların pazarlama çalışmalarına dikkat ederseniz, size ulaşmak için birçok alanda aynı anda iletişim yaptıklarını görürsünüz. İletişim yaparken, çok ünlü insanları marka yüzü olarak da seçerler ve böylece markalarına değer katarlar. Fakat bu değer doğal olarak ürünlerin fiyatlarını etkiler.
Açık parfüm markaları, tüketiciye sundukları ürünlerde marka maliyetini daima düşük tutmaya çalışıyorlar. Loris Parfüm, sadece Türkiye’de değil dünyanın dört bir yanında bir marka olarak kabul görüyor. Fakat büyüyen markamızın maliyetini tüketicimize yüklemiyoruz. Satış kanallarımıza doğrudan ürün sağlıyoruz, reklam maliyetlerini optimal bir düzeyde tutuyoruz. Görünene değil, görünmeyen değerlere yatırım yapıyoruz. Bir açık parfüm markası olarak, ARGE laboratuvarlarımıza, mağaza çalışanlarımızın eğitimlerine, ürünlerimizin kalitesine odaklanıyoruz. TV reklamları, dünyanın dört bir yanında billboardlar gibi pahalı mecralarda bizi görmeyişinizin nedeni bu maliyetlerin satış fiyatlarımıza etki etmemesi için dikkat ediyor olmamız. Tüketicilerimize her gün kullanımlarına uygun kaliteli ürünler üretirken, şişe maliyetlerimizden, kutularımızın maliyetlerine kadar özenli davranıyoruz. Burada önemli olanın müşteri mutluluğu olduğunu, markamızın itibarı olduğunu düşünüyor ve ekonomik açık parfüm pazarının en güvenilen markası olmak için çaba gösteriyoruz.
Loris Parfüm olarak yurt içi ve dışındaki yüzlerce mağazamızda, kaliteli bir markayı, ulaşılabilir kılmak ve herkesin tercih ettiği açık parfüm markası olarak müşteri memnuniyeti oluşturmak hedefindeyiz.

Kısaca açık parfüm
Açık parfümle ilgili bu bilgileri siz değerli okuyucularımızla paylaştıktan sonra sonra açık parfüm nedir ve açık parfümleri orijinal parfümlerden ayıran özellikler nelerdir konusunu sizin için kısaca maddeleyelim:

  • Açık parfüm markaları, dünyanın en beğenilen parfümlerinin muadillerini üretirler. Kendi markasına yatırım yapan açık parfüm üreticileri, ARGE faaliyetlerini de sürekli kılıp kendi parfüm koleksiyonlarını oluştururlar. Loris Parfüm, muadil parfüm üretiminin yanı sıra kendi koleksiyonunu da ortaya koyan özel markalardan biridir.
  • Alacağınız ürün ne olursa olsun karşınızda güvenilir bir üretici veya satış noktası olduğundan emin olmak istersiniz. Bilinçli bir tüketici yediği içtiği veya tenine değer ürünlerde de, kullandığı TV veya cep telefonunda da bu özelliğin olmasını ister. Loris Parfüm yüzlerce mağazası, yurt içinde ve yurt dışındaki yapılanması ve oluşturduğu marka güveni ile tüketicisinin daima yanındadır. Olası sorunlar durumunda tüketicimize her an destek olacağımız bir müşteri ilişkileri departmanı sizinle dilediğiniz anda iletişim haline geçer.
  • Açık parfümü sahte parfümlerden ayırmalısınız. Açık parfüm sahte parfüm anlamına gelmez. Sahte parfümler müşteriyi ambalajla, içerikle, söylemleriyle yanıltırlar. Taklit ettikleri ürünün kalitesine sahip olamazlar ve genellikle kötü koşullarda üretim gerçekleştirirler. Açık parfüm üreticileri ise, muadil parfüm ürettiklerini açıkça gösterirler. Bu noktada dikkat etmeniz gereken seçeceğiniz açık parfümün ortaya koyduğu kalite standartlarıdır. Loris Parfüm olarak bu kalite standartlarını her koşulda tüketicimize şeffaflıkla beyan etmekten gurur duyuyoruz.
  • Açık parfümler de en az orijinal parfümler kadar kalıcıdır. Bu noktada parfümü oluşturan koku piramidindeki notaların parfümün kalıcılığında yüksek etkisi vardır. Bazı notalar daha uçucudur, bazı notalar daha kalıcıdır. Bazı tenler daha nemli ve yağlıdır, uçucu notaları bile daha uzun süre tutma özellikleri vardır. Loris Parfüm olarak kullandığımız tüm notaların gerekli kalıcılık düzeyine sahip olduklarını garanti ediyoruz. Tüketicilerimizi parfümlerinin daha kalıcı olması için neler yapmaları gerektiği konusunda bilgilendiriyor, yanıltmaya çalışmıyoruz.
  • Açık parfümler daha ekonomiktir çünkü ürünlerine daha optimal yatırım yapar, maliyetleri müşterine yansıtmazlar. Parfümün maliyetini etkileyen, şişe, kutu, reklam, marka yüzü, tedarik zinciri bedelleri gibi konularda ekonomik davranır ve herkesin satın alabileceği fiyatlara odaklanırlar. Loris Parfüm olarak bayilerimizde satılan her ürünü aracı olmadan tüketicimize gönderiyoruz. Biz ve müşterilerimiz arasındaki köprü olan satış noktalarımızda herkese, her keseye yönelik parfüm çeşitleri olduğundan emin olmak istiyoruz. TV, outdoor, gazete gibi yüksek maliyetli mecralar yerine dijital mecralarda etkin bir iletişim faaliyeti sürdürüyoruz. Böylece ürünün kalitesinden ödün vermeden, maliyeti düşük tutuyoruz.

Kullandığınız parfümle ilgili odaklanmanız gereken tek konunun, size en uygun koku piramidi ve nota olması için, gerekli üretim standartlarını korumayı sürdüreceğiz. Türkiye’nin en hızlı büyüyen ve en kaliteli açık parfüm markası olmak konusundaki hedefimize tutkuyla bağlıyız. Bu amaçla sadece yurt içinde değil, yurt dışında da mağazalar açıyoruz. Açık parfüm bayisi olmak için bize başvuran yüzlerce iş ortağı adayının yapacakları yatırımı verimli kılmak için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Mağazalarımızda size destek veren satış ekiplerinin eğitiminden başlayan ve tüketiciye yönelik mesajlarımıza kadar uzanan bir kalite anlayışına sahibiz. Loris Parfüm, satış noktaları aracılığıyla dünyanın en güzel ve en aranan kokularını siz değerli müşterilerine sunmayı sürdürecek. Açık parfüm üreticisi olarak, insan ve çevre sağlığına olan hassasiyetimizi korurken, ekonomik değer oluşturacak çalışmalarımızı da hız kesmeden devam ettireceğiz. Açık parfüm pazarının dünyanın en hızlı büyüyen ve krizden etkilenmeyen pazarlarından biri olması, müşteri sayımızın her geçen gün artması ve siz değerli müşterilerimizden aldığımız olumlu geri bildirimler motivasyonumuzu oluşturuyor. Aynı zamanda bir Türk markası olarak dünyadaki yolculuğumuzda da kalite anlayışımızdan ödün vermeyeceğiz. Avrupa Birliği ülkeleri dahil olmak üzere ülkelerin tamamında geçerli olan kalite standartlarını harfiyen yerine getireceğiz. Loris Parfüm mağazalarından yapacağınız tüm parfüm, oda kokusu, banyo ve vücut ürünleri, araç kokuları bu kalite anlayışıyla üretiliyor. Siz daha güzel hissedin ve dünyanın havası daha güzel koksun diye…